A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Zoo. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Zoo. Összes bejegyzés megjelenítése

2022. július 23., szombat

Ausztria, Bécs, Haus des Meeres (2022), SzG3


Utoljára került sor erre a helyszínre, de ez volt a legjobb programpont is. A hétfő azért lett a fő időpont, mivel hétfőtől péntekig jelentős kedvezmény volt nyugdíjasok részére és ezt mindenképpen ki akartuk használni. A környéken igen nehéz parkolót találni, szerintem csak parkoló házban lehet nyugodtan parkolni (ott nem kell félni, hogy kifut az ember a parkolási időből). Csak jelzés képen, mi kb. 4 órát voltunk itt, plusz egy kis séta a Mariahilfer Str-n, így fizettünk 16 Euró parkolási díjat parkolóházban. 
Mivel hétfő volt, gyorsan meg tudtuk venni a belépő jegyeket, így a kedvezményekkel együtt 42 Euró volt hármunknak (pont a fele az állatkerti belépőknek). Sajnos itt bele ütköztünk egy "szokásos" bunkó családba, akik ezúttal osztrákok voltak, így - bár eredetileg alulról haladtunk felfelé - a harmadik emeletnél ezzel felhagytunk és lifttel felmentünk a tetőre (amúgy is ez lett volna a végcél). Innen nagyon jó kilátás volt Bécsre, erről több képet is csináltam. Itt egy étterem is volt, de mi még nem ettünk, ezt a 4. emeleten található büfében tettük meg, itt ettem az egyik legfinomabb burgert, amit eddig ettem (bár nem vagyok nagy burger evő, de ez tényleg nagyon jó volt). Lefelé menet kaptunk egy kis ízelítőt a torony eredeti funkciójából egy kis kiállítás keretében. Ugyanis a Tengerek háza egy légvédelmi toronyban kapott helyet. Ezek kiemelkedő magasságú beton építmények voltak zavartalan körbe tekintéssel. Ez a torony, ha jól láttam, egy bemérő torony volt néhány légvédelmi ágyúval, az innen nem messze található párja volt az igazi légvédelmi torony, nyolc ágyúval (II. VH). Az jelenleg nem látogatható. De vissza a Tengerek házához. Kiderült, hogy nem csak akváriumok találhatóak itt, volt madár bemutató, trópusi erdő, hüllő bemutató, stb. Ilyen közelről pld selyem majmocskát még nem láttam, úgy, hogy egy légtérben voltunk velük, de nem voltak egyáltalán idegesek. A második képen látható a torony szerkezete. Vannak egészen hatalmas, több szinten átfutó akváriumok is. Több emeleten nyitva voltak a szerviz ajtók, be lehetett látni és érzékelni, mekkora apparátus szükséges egy ilyen létesítmény fenntartásához. 
A lényeg, tényleg kiemelten javaslom a megtekintését és szerintem nem csak a gyerekeknek jó, a felnőtteknek is nagyon tetszhet. 
Itt csak néhány képet tettem fel, érdemes a fotóalbumot is megnézni. 

Vissza a főoldalra (katalógus)

beszámoló fotóalbuma ITT látható!







kilátás s tetőteraszról
kilátás s tetőteraszról

a múlt 
a múlt

a büfében




Vissza a főoldalra (katalógus)

2022. július 9., szombat

Ausztria, Bécs, az Állatkert (Zoo) (2022), SzG3


Az egyetlen programpont volt az Állatkert, ami nagyon nem tetszett. Az unokám miatt jöttünk ide, aki nagyon szereti az állatokat, de Ő sem lelkesedett érte. Rögtön az ára: 32 Euró volt személyekként! a kombijegy, ami még jó volt a Nagy Pálmaházhoz is. Hármunkra fizettem összesen 84 Eurót. Még a szállásadónk is meglepődött az árakon. Ehhez képest, mondjuk így, csak egy szokásos állatkertet kaptunk, talán egy picurkát jobb. De ennyit biztosan nem ér, viszont 'legalább' zsúfolt volt. (nemrég voltunk Nürnbergben és az ottani állatkertet is megnéztük. 17 Eurós árával messze jobb volt a bécsinél, de a látnivalók is kenterbe verték azt, szerintem többszörösen jobb volt a bécsinél. Csak hát messzebb van Budapesthez képest). 
Néhány fontos információ (az áron kívül). Ha valaki el akarja kerülni a drága parkolási díjat, akkor tegye le a kocsit a Schönbrunn túloldalán található Hohenbergstr-n. Innen vízszintesen el lehet jutni az egyik pénztárhoz, itt található a Tiroli ház is. Vagy rögtön le lehet menni a Neptun kúthoz, ott van a másik bejárat (mi így tettünk, mivel nagyon kellemes árnyékos út visz fel az előző kijárathoz az Állatkerten belül, így jobb volt). Van még egy bejárat a Nagy Pálmaházzal szemben is. Ha itt átmegyünk az Állatkertből a Nagy Pálmaházhoz, akkor kapunk egy pecsétet a kezünkre, amivel visszatérhetünk az Állatkertbe. Be lehet még jönni a Maxingstr. felől is. 
Kissé csalódás volt a panda megtekintése is. Sokáig nem találtuk meg, majd hirtelen felült és azt csinálta, amit a TV-ben is látni, ülve rágcsálta a bambuszt, azt is félig eltakarva. Nem volt egy reveláció. Ugyanez volt a Koala házzal kapcsolatban is. Ült a fán és ette az eukaliptusz leveleket. Őket legalább rendesen lehetett látni. 
Így elég gyorsan távoztunk, otthagyva egy csomó pénzt. Vannak Bécsben ennél jobb állatos programok,  pld. a Lepkeház vagy a Tengerek háza.

Vissza a főoldalra (katalógus)

beszámoló fotóalbuma ITT látható!
















Vissza a főoldalra (katalógus)